Brazília

Minas Gerais

Kakaová a sladká so stredným telom a jemnou aciditou, s tónmi horkej čokolády, karamelu a osviežujúceho citrónu.
84,5
skóre SCA
Sítio Terra Preta
farma
Suchá
metóda spracovania
1100
metrov nad morom

CatuCai

odroda

V plnej chuti od 6. dňa do 5. týždňa od praženia!

pražíme po objednaní

  • Malé balenie (250g) 8,90 €
  • Stredné balenie (500g) 16,90 €
  • Veľké balenie (1kg) 30,90 €

Príbeh našej výberovej kávy Brazília

Príbeh sa začal v roku 1820, keď babička, pani Maria, prišla do oblasti Caparao, ktorá sa nachádza v brazílskom štáte Minas Gerais. Maria bola vdova s 12 deťmi. V blízkom lese začali všetko ručne čistiť sekerami a kosákom, aby pripravili plantáže. Na novom pozemku dlho chovala ošípané a sliepky, pestovala zeleninu. Až neskôr začala vysádzať semená kávy priamo do pôdy, keďže v tom čase ešte neexistovali škôlky na sadenice.
Majetok sa odovzdával z generácie na generáciu, až kým sa nedostal k rodine Assumpcao/Santos. Nahradili staré kávovníky novými a v roku 2018 začali pracovať na výberových (specialty) kávach, zlepšili procesy po zbere, začali vykonávať selektívny zber a investovali do nových procesov spracovania.
Sítio Terra Preta je v nadmorskej výške 1100 metrov a pestujú tu odrody Red Catuai, 2SN Yellow, Caturra, CatuCai, Arara, Cova 15 Yellow a 785 Yellow. V súčasnosti sú hrdí na všetky ocenenia, ktoré dosiahli s experimentálnymi mikrolotmi, vo viacerých súťažiach.
Viviane Santos s manželom každoročne vyhrávajú kávové súťaže. V roku 2022 vyhrala na festivale Brazílsky týždeň kávy zájazd na Specialty Coffee Expo 2023 v Portlande v USA.