Etiópia

Tega and Tula villages, Limu

Sladká, s jemnými vínovo-ovocnými tónmi a sviežou príchuťou čučoriedok a kvetín.
85
skóre SCA
Tega & Tula Specialty Coffee Farm
farma
Suchá
metóda spracovania
1830 – 1890
metrov nad morom

pôvodné dedičné etiópske odrody

odroda

V plnej chuti od 6. dňa do 5. týždňa od praženia!

pražíme po objednaní

  • Malé balenie (250g) 10,50 €
  • Stredné balenie (500g) 18,90 €
  • Veľké balenie (1kg) 34,90 €

Príbeh našej výberovej kávy Etiópia

Farmu Tega & Tula Specialty Coffee Farm založil v roku 2000 Ahadu Woubhset. Tega & Tula sú v skutočnosti dve susedné farmy, pomenované po dvoch okolitých dedinách Tega a Tula, ktoré sa nachádzajú v regióne Gibo v Kaffe v Etiópii. Celková rozloha farmy je 500 hektárov a káva je vysadená na takmer 400 hektároch.
Farma je certifikovaná ako „organic“ a produkuje kávy tak mokrou, ako aj suchou metódou spracovania. Jednotlivé kávy majú nielen vynikajúci chuťový profil, ale aj plnú sledovateľnosť až po výrobcu a v dnešnej dobe dokonca na konkrétnu časť farmy.
Ahadu je podnikateľ, ktorý bol zakladajúcim členom výkonného tímu Etiópskej komoditnej burzy, ktorý opustil ECX a rozhodol sa investovať do vlastnej farmy, aby vyprodukoval výnimočnú výberovú kávu. Našiel perfektné miesto v známej zóne Kaffa, ktorá je považovaná za absolútne miesto narodenia kávy Arabica, a rozhodol sa zahájiť projekt zameraný na zachovanie prírodných krás oblasti, podporu miestnej komunity a samozrejme produkciu fantastických káv.