Guatemala

Huehuetenango

Jemná, sladká a čistá s príchuťou pralinky a citrónu.
84
skóre SCA
členovia "Women ASPROCDEGUA"
farma
Mokrá
metóda spracovania
1600 – 2200
metrov nad morom

Bourbon, Catimor, Pache, Maragogype, Caturra

odroda

V plnej chuti od 6. dňa do 5. týždňa od praženia!

pražíme po objednaní

  • Malé balenie (250g) 9,50 €
  • Stredné balenie (500g) 17,90 €
  • Veľké balenie (1kg) 32,90 €

Príbeh našej výberovej kávy Guatemala

Asociación de Productores de Café Diferenciados y Especiales de Guatemala (ASPROCDEGUA) je organizácia so 664 prispievajúcimi členmi, z ktorých ženy oddelili časť svojej kávy, aby vytvorili túto ponuku „Women Coffee Producers“. Aj takýmto spôsobom sa snažíme podporovať, okrem malých farmárov, aj rodovú rovnosť v týchto krajinách.
Produkujúci členovia vlastnia malé farmy, každá v priemere 2 hektáre, na ktorých pestujú kávu a iné plodiny na diverzifikáciu, vrátane banánov, citrusových plodov ako pomaranče a citróny, avokáda, guavy a maniok.
ASPROCDEGUA bola založená majstrom „cupperom“ menom Noe Quintero. Organizácia ponúka svojim členom technickú pomoc a bežne poskytuje služby, ako je analýza pôdy a sociálne projekty založené na potravinovej bezpečnosti, vzdelávaní a výžive. Drobní farmári ASPROCDEGUA pochádzajú z niekoľkých rôznych obcí v tejto oblasti, vrátane San Marcos, Cuilco, Colotenango, Santa Bárbara, San Sebastián Huehuetenango, Sipacapa, San Antonio Huisa, Cantinil Union, San Pedro Necta, Todos Santos a Concepción Huista.
Pre domorodé obyvateľstvo v Huehuetenango a okolí zohráva veľkú úlohu káva, ktorá priamo alebo nepriamo predstavuje asi 80 percent miestnej ekonomiky.
Táto káva je zároveň certifikovaná ako Fair Trade a Organic.