Peru

Cajamarca

Sladká, s jemným náznakom ovocnej kyslosti, s príchuťou čierneho čaju a kakaa.
84
skóre SCA
členovia "Lima Coffees"
farma
Mokrá
metóda spracovania
1650 - 1800
metrov nad morom

Catimor, Caturra, Bourbon, Typica

odroda

V plnej chuti od 6. dňa do 5. týždňa od praženia!

pražíme po objednaní

  • Malé balenie (250g) 10,90 €
  • Stredné balenie (500g) 19,90 €
  • Veľké balenie (1kg) 35,90 €

Príbeh našej výberovej kávy Peru

Rony Lavan je ambiciózny a kvalitný „cupper“, ktorý sa počas svojej kariéry snažil získať lepšie a výraznejšie kávy od malých producentov v Peru. Zatiaľ čo sa krajina po mnohých rokoch zameriavania sa na väčšie série a certifikácie stáva „specialty“ trhom, Ronyho vášňou je identifikovať a rozvíjať kávy s najlepším skóre. Nákupca zelenej kávy Piero Cristiani sa stretol s Ronym a títo dvaja zostali nielen profesionálne spojení celé tie roky, ale stali sa z nich aj veľkí priatelia. Ako prezident exportnej organizácie Lima Coffees sa Rony už etabloval v popredí s kávou v mikrolotovej kvalite v Cajamarca regióne. Prvý rok s Lima Coffees sa prihlásil do národnej súťaže a vyhral.
Približne 90 000 hektárov kávových fariem v Peru je certifikovaných ako „organic“ a aj preto je to jedno z miest s najvyšším percentom exportovanej certifikovanej bio kávy na svete. Aj táto vynikajúca káva, ktorú Vám prinášame, je certifikovaná ako Fair Trade a Organic.
V rámci Peru a jeho regiónu Cajamarca, odkiaľ Vám prinášame nezabudnuteľné kávičky od nášho vzniku, budeme Ronyho a jeho kávy určite aj ďalej sledovať.